Τα Διοικητικά Συμβούλια του Μουσείου, του Σωματείου Συνταξιούχων ΗΣΑΠ και ο Πρόεδρος και Διευθύνων Σύμβουλος των ΣΤΑ.ΣΥ

Σας προσκαλούν

να τιμήσετε με την παρουσία σας τα αποκαλυπτήρια του Μνημείου για τους αγωνιστές της Εθνικής Αντίστασης (εργαζόμενους των Ηλεκτρικών Σιδηροδρόμων) κατά τον πόλεμο Ελλάδας – Ιταλίας – Γερμανίας τα έτη 1940-1945.

Την Τετάρτη 18 Δεκεμβρίου 2013 και ώρα 11:00 στο Σταθμό του Ηλεκτρικού Σιδηροδρόμου στον Πειραιά.

Τα αποκαλυπτήρια θα κάνουν οι παλαίμαχοι συνδικαλιστές Γιάννης Παπαδημητρίου και Πέτρος Ψαρόγιαννης.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ

10:30   Προσέλευση προσκεκλημένων

11:00   Έναρξη εκδήλωσης

Σύντομοι Χαιρετισμοί

• Από Πρόεδρο και Διευθύνοντα των ΣΤΑ.ΣΥ

κ. Νικόλαο Παπαθανάση

• Από τον Πρόεδρο του Σωματείου Συνταξιούχων ΗΣΑΠ

Ευθύμη Ρουσιά

• Από τον Πρόεδρο του Μουσείου

Μανώλη Φωτόπουλο

• Από τους παλαίμαχους συνδικαλιστές

Πέτρο Ψαρόγιαννη

Γιάννη Παπαδημητρίου

11:30   Αποκαλυπτήρια Μνημείου

11:40   Επιμνημόσυνη Δέηση

12:00   Επίσκεψη προσκεκλημένων στους χώρους του Μουσείου

Μετά το πέρας της εκδήλωσης στην αίθουσα εκδηλώσεων «ΟΜΟΝΟΙΑ» στο δεύτερο όροφο του Μουσείου θα προσφερθούν καφές και αναψυκτικά.